Creepersy na platformie Iness.Shoes to wyjątkowe buty o zdecydowanie, bardzo charakterystycznym wyglądzie. Nie można przejść obok nich obojętnie, a dzieje się tak, na przykład dlatego, że choć na pierwszy rzut oka mogą wywoływać kontrowersje, to dobrze wystylizowane świetnie podkreślą ubiór i nadadzą mu niezwykle unikalnego charakteru.

Skąd pochodzi nazwa creepersy?


Creepersy na platformie to w ostatnim czasie stały się jednym z najgorętszych hitów obuwniczym. Cechują się oryginalnym krojem i zdobieniami, przez co wyróżniają się z tłumu, co w obecnych czasach jest bardzo ważne. Nazwa creepersy wywodzi się z angielskiego słowa creepy, co oznacza straszny, przerażający, wywołujący dreszcze. To określenia bardzo dobrze opisują odczucia, jakie mogą wywoływać buty, jednak wraz z ich coraz większą popularyzacją, creepersy przestały przerażać, a wręcz zaczęły rozkochiwać w sobie miłośników obuwia.

Historia creepersów


Za tak ciekawym i nietuzinkowym obuwiem, stoi równie ciekawa i nietuzinkowa historia. Chociaż buty te goszczą na półkach sklepowych zaledwie od kilku lat, to ich historia sięga II wojny światowej. Moda bardzo często inspiruje się trendami panującymi w wojsku i tak również stało się w tym przypadku. Creepersy jako pierwsi zaczęli nosić brytyjscy żołnierze, którzy walczyli podczas II wojny światowej w Afryce, a podstawowym zadaniem tych butów miała być ochrona i izolacja przed gorącym piaskiem. A nie ma lepszego zabezpieczenia niż gruba podeszwa. Po powrocie bohaterów do domu, ich ubiór, a konkretnie buty, jakie nosili wzbudziły ogromne zainteresowanie. Najpierw zauważyły je popularne w tamtym czasie subkultury, następnie inspiracje z nich zaczęły czerpać największe ikony mody. Tak właśnie funkcjonalne obuwie wojskowe, przeniosło się na ulice miast, stanowiąc jeden z najbardziej charakterystycznych rodzajów obuwia.


Jak wyglądają creepersy?


Creepersy charakteryzują się grubą, karbowaną podeszwą, której wysokość sięga, nawet do 5 cm. Z samego założenia, creepersy to bardzo masywne obuwie, lecz coraz częściej można je spotkać w trochę delikatniejszych wersjach. Mogą być wiązane lub wsuwane, niskie lub bardzo wysokie. Jednak bez względu na drobne różnice, creepersy to bardzo trwałe i wygodne buty. Obecnie creepersy na platformie, delikatnie różnią się od tych, które były noszone przez żołnierzy w czasie II Wojny Światowej. Zarówno polskie, jak i zagraniczne marki obuwnicze postanowiły postawić na różnorodność. W ofercie tego obuwia można znaleźć wiele ciekawych propozycji kolorystycznych. Występują one w przeróżnych wzorach, z wyjątkowymi dodatkami, a także, co bardzo ważne, creepersy to obuwie zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Staną się idealnym dopełnieniem do stylizacji rockowej, militarnej, a także codziennej i klasycznej.