Urządzanie pokoju nastolatka może być wyzwaniem. Jeżeli trudno Ci zdecydować się na konkretną aranżację, na pewno szukasz inspiracji. Duże znaczenie ma wybór kolorów i wzorów. Chcemy przecież, aby wszystko stanowiło spójną całość. Duże znaczenie ma też łóżko, które powinno być solidne i trwałe. Podpowiadamy dzisiaj, czym się kierować wybierając łóżko młodzieżowe dla nastolatka.

Wybór łóżka dla nastolatka – metalowe czy drewniane

Na pewno warto zwracać uwagę na konstrukcję. Chcemy szukać tego, co będzie wykonane w trosce o jakość. Dzięki temu mebel może posłużyć naprawdę długo. Rodzice często zastanawiają się, jaki rozmiar łóżka będzie najlepszy. Ustalenie tego jest priorytetem. Najczęstszym wyborem jest rozmiar 90x200cm. Jeśli zaś chcesz oszczędzić kilka centymetrów ze względu na ograniczoną przestrzeń pokoju, możesz wybrać rozmiar 80x200cm. Takie łóżka też są wykonywane na zamówienie. Zazwyczaj przeglądając asortyment różnych sklepów internetowych przekonujemy się, że możemy znaleźć dokładnie to, co najlepiej wpisze się w nasze oczekiwania i potencjał pokoju. Bardzo intrygująco wyglądają łóżka metalowe. Świetnie prezentują się w przestrzeni nastolatka, która często jest połączeniem nowoczesnej stylistyki z tym, co nietuzinkowe. Drewniane łóżka również mają swoje zalety i są bardzo uniwersalnym wyborem.

Stylowo i z charakterem

Oczywiście chcemy też dopasować odpowiedni materac. Komfort snu jest bardzo ważny w przypadku nastolatków, którzy dynamicznie się rozwijają. Warto więc zapewnić im optymalne warunki i podzielić pokój na strefy – odpoczynku, nauki i kreatywności. W niewielkim pomieszczeniu może być to wyzwaniem, ale praktyczne meble z pewnością ułatwią zadanie. Wyposażając pokój, zazwyczaj liczymy się z kosztami, ale dobra wiadomość jest taka, że nie musimy kupować tego, co drogie, aby cieszyć się wysoką jakością. Z pewnością uda nam się znaleźć takie meble i dodatki, które okażą się trwale i estetyczne. Warto też wziąć pod uwagę upodobania nastolatka i zadbać o to, aby jego pokój był przestrzenią stworzoną na miarę potrzeb. Dobrze też pomyśleć o miejscu do realizowania pasji. Może być to trudne kiedy w pokoju mieszka rodzeństwo, ale odrobina kreatywności i inwencji pozwoli nam wdrożyć pomysłowe rozwiązanie. Choć łóżko przede wszystkim pełni rolę użytkową może być piękne. Warto wybrać taki model, który pozostanie odporny na zmieniające się trendy. Zawsze dobrze sprawdza się prostota i to, co uniwersalne, dlatego wybierz taki model łóżka, który Cię nie zawiedzie.