Wybieramy materace do łóżka

0
88

Materace do łóżka powinny być wygodne oraz łatwe do utrzymania w czystości. Obecnie na rynku dostępne są materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Powinny one być dopasowane do naszego wieku, wagi oraz preferencji. Materace dwustronne sprawdzą się w przypadku nastolatków. Seniorzy oraz osoby chore powinni sięgnąć po materace medyczne, które uchronią je przed odleżynami. Przyjrzyjmy się, na co jeszcze zwracać uwagę podczas kupna materaca do łóżka. 

Duże materace dla par – jakie wybrać

Wśród wielu osób panuje błędne przekonanie, że najlepsze duże materace dla par to materace piankowe. Sprężyny w starych materacach były połączone ze sobą i pracowały zależnie od siebie. Ruch na łóżku np. podczas przewracania się na bok lub wstawania, był odczuwalny przez partnera. Obecnie materace sprężynowe kieszeniowe zbudowane są pracujących niezależnie od siebie sprężynek. W związku z tym nadają się one również dla par. 

Wybierając duży materac dla pary należy uwzględnić preferencje oraz potrzeby obojga partnerów. Jeśli znacznie się one różnią, warto dla komfortu podczas snu oraz dla zdrowia zdecydować się na dwa osobne, pojedyncze materace. Twardy materac sprawdzi się dla osób, które uwielbiają spać na twardym podłożu, a także dla osób z nadwagą czy też bólem kręgosłupa. Miękkie materace są przeznaczone dla szczupłych osób, które uwielbiają zasypiać na miękkim podłożu.

Wygodny i przewiewny materac, czyli jak zadbać o ergonomię snu

Wygodny materac powinien być dopasowany do łóżka. W przypadku dwustronnych materacy warto regularnie przewracać je na drugą stronę. W ten sposób będą one służyły nam znacznie dłużej. Niezwykle ważne są odpowiednia wentylacja materaca oraz regularne wietrzenie. W dbaniu o czystość pomoże nam zdejmowany pokrowiec. Podczas przenoszenia oraz przewracania materaca przydatne będą specjalne uchwyty znajdujące się przy pokrowcu.

Decydując się na materace piankowe lub hybrydowe warto zwrócić uwagę na właściwości użytej pianki. Dla starszych osób idealnie sprawdzi się materac z pianką grzejącą. Osoby aktywne powinny sięgnąć po materac z pianką chłodzącą. Rodzaj użytej pianki ma wpływ na stopień twardości materaca, od którego zależą jakość snu oraz nasze zdrowie. 

Tanie materace do sypialni

Na rynku dostępne są materace w różnej kategorii cenowej. Kupując materac należy zwrócić uwagę na odpowiedni stosunek ceny do jakości. Jeśli interesują nas tanie materace, warto rozejrzeć się za promocjami w sklepach z materacami. Jeśli nie wiemy, jaki materac kupić, powinniśmy poradzić się specjalisty, znajomych lub poczytać opinie na temat poszczególnych materacy. W ten sposób będziemy mogli wybrać nowoczesny, idealny materac do naszej sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here